• آدرس

  بزرگراه فتح (غرب به شرق) ، بعد از شیر پاستوریزه ، ابتدای خیابان عمار

 • ایمیل

  info@AryaAutoClinic.Com

 • تلفن تماس

  09125907824 - 02166635674 – 02166641539 – 02166641538

سئوالات متداول

 • ایربگ چه مزایایی دارد ؟

  کیسه هوا (ایر بگ) یک اختراع بزرگ در زمینه امنیت سرنشینان خودرو به حساب میاید در حالی که این وسیله میتواند بسیار مفید با شد در عین حال میتواند بسیار خطرناک نیز باشد در یک سانحه شدید اگر کمربند ایمنی را بسته باشید و خودرو شما مجهز به کیسه هوا باشد این وسیله با باز شدن در کثری از ثانیه میتواند از وارد آمدن ضربه به گردن و سینه شما جلوگیری کند و در یک کلام جان شما را نجات دهد , ولی اگر کمربند ایمنی را نبسته باشید . . . . ! میتواند باعث شکستن گردن یا قطع نخاع ویا حتی منجر به مرگ شود این وسیله برای کودکان زیر دوازده سال بسیار خطرناک است و متاسفانه دیده شده که بعضی از هموطنان عزیز صندل مخصوص کودکان خود را روی صندلی جلو قرار داده که با این کار جان کودک خود را به خطر می اندازند . به امید آن روز که همه هموطنان با توجه به نحوه درست استفاده از وسایل ایمنی خودرو سلامتی خود و همسفران خود را تامین نمایند .

 • استرس بار چیست ؟

  زمانی که ماشین در حال چرحش یا دور زدن باعث میشود که به اتاقک کمکهای جلو فشر وارد بیاورد و به مرور زمان این مساله . باعث تغغیر زاویه اتاقک کمکها و در نهایت باعث تغییر زاویه چرخهای جلو شود. استرس بار در اصل یک میله عرضی است که از بالا بر روی اتاقک کمکها قرار میگیرد و باعث حل این مشکل میشود. با نصب استرس بار طول عمر جلوبندی تضمین و خودرو در سرعت های بالا و در پیچها پایدارتر میشود .

 • منظور از حجم موتور چیست ؟

  حجم موتور یعنی مجموع مقدار هوای داخل سیلندرها در فضایی که هر پیستون از نقطه مرگ بالا تا نقطه مرگ پایین طی میکند . به طور مثال وقتی میگوییم حجم موتور سایپا ۱۳۲ معادل ۱۳۰۰ سی سی یا ۱.۳ لیتر است یعنی هر کدام از سیلندر ها ۳۲۵ سی سی حجم دارد

 • حروف ABS ،EBS ، ASR ، ECS که در پشت بعضی از خودروها نوشته شده به چه معناست؟

  ABS همان سیستم ضد بلوکه ترمز است . EBS سیستم ترمز الکترونیکی هوشمن است که نیروی تروز زا بر حسب نیاز بین چرخها تقسیم میکند . ASR سیستم ضد لغزش است و به صورت مکمل EBS عمل میکند . ECS سیستم هوشمند کنترل پایداری خودرو است .

 • دلیل سفت شدن دنده ها در هوای سرد چیست ؟

  دلیلی ان صرفا ناشی از سرمای هواست که منجر به سفت شدن واسکازین و افزایش غلظت واسکازین گیربکس میشود و در نتیجه تعویض دنده ها نسبت به زمان گرم سفت تر به نظر میرسد